Kvetnica – za kamzíky a alpinskou květenou

Pokud máme po výstupu na Sliezsky dom ještě dostatek času a sil, můžeme zkusit vystoupat po zelené značce nad Velický vodopád, kde se skrývá poklad tatranských alpinských luk – Kvetnica. Výstup okolo vodopádu je sice strmý, ale poměrně bezpečný a vede přímo pod další zajímavostí Velické doliny – vodopádem Večný dážď.

Večný dážď je tvořen obrovským množstvím malých pramínků, stužek a kapek vody, které opravdu jako nikdy nekončící déšť padají z převislé skalní stěny přímo na hlavy turistů, kteří pod ním procházejí.

Ze Skalní římsy na horní straně Velického vodopádu se budeme moci pokochat pohledem dolů s krásným výhledem na Velické pleso, Sliezsky dom i širokou spodní část Velické doliny. Nad vodopádem pak uvidíme to, proč jsme absolvovali tento výstup. Rozkvetlou zahradu plnou květů rostlin alpinského vegetačního stupně mezi nehostinnými skalními monumenty. Budeme-li se pozorně dívat na skalní úbočí kolem sebe, pravděpodobně spatříme i kamzíky, kteří se ve Velické dolině často vyskytují.

Zpět na Tipy na túry…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět − = 4

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>