Ubytování v Tatrách

Vysoké Tatry, které jsou nejvýznamější turistickou destinací Slovenska, nabízejí velmi širokou škálu ubytovacích možností ve všech možných kvalitativních a cenových úrovních.

Hotel Kempinsky

Hotel Kempinsky

Můžete se ubytovat v luxusním hotelovém komplexu na některém z atraktivních míst, jako např. Hotel Kempinski, Hotel Patria nebo FIS hotel na Štrbském plese, Grand hotel ve Starém Smokovci. Zajímavou luxusní alternativou může být pobyt v Hotelu Sliezsky dom u nádherného Velického plesa.

Většina běžných turistů ovšem bude hledat nějakou ekonomičtější variantu ubytování. I zde Vysoké Tatry nabízejí celou řadu možností. Můžete se ubytovat přímo v jedné z osad, které dohromady tvoří město Vysoké Tatry: Štrbské pleso, Vyšné Hágy, Nová Polianka, Tatranská Polianka, Tatranské Zruby, Nový Smokovec, Starý Smokovec, Horný a Dolný Smokovec, Tatranská Lesná a Tatranská Lomnica. Ve všech těchto místech najdete širokou nabídku hotelů, penzionů i aparmánů. Výhodou těchto lokalit je je jejich vzájemné propojení Tatranskou električkou (úzkokolejnou tratí) a bezprostřední blízkost tatranských turistických chodníků. Stačí vyjít z hotelu nebo ubytovny a doslova za pár minut už jste na horské tůře.

Skalní vysohorští turisti, skialpinisti nebo horolezci mohou využít ubytování na některé z horských chat, odkud mají skalní stěny doslova na dosah.

Pokud máte vlastní auto nebo Vám nevadí několikaminutové cestování místními autobusy, můžete zkusit ubytování v Popradu, Svitu nebo v některé z blízkých podtatranských vesnic. Zkuste se např. podívat po ubytování v obcích Podbánské, Štrba, Mengusovce, Batizovce, Gerlagov, Nová Lesná, Stará Lesná, Tatranské Matliare. V každé z těchto obcí existuje nějaký ten příjemný penzion a celá řada nabídek slušných apartmánů. Autem to pak máte přímo k záchytným parkovištím ve Vysokých Tatrách jen několik málo kilometrů a pár minut cesty.

Při procházení nejrůznějších nabídek na internetu si dejte pozor na to, že mnohdy se jako ubytování ve Vysokých Tatrách nabízejí i místa vzdálená od Tater dvacet i více kilometrů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


9 × osm =