Když v Tatrách prší

Déšť ve Vysokých Tatrách

Déšť ve Vysokých Tatrách

Každý to asi na dovolené někdy zažil. Máte naplánován výlet, túru nebo třeba pobyt na sluníčku u vody a místo toho sedíte u okna hotelového pokoje a pozorujete zamračenou oblohu a padající déšť.

Překvapí-li Vás špatné počasí ve Vysokých Tatrách, nemusíte jen sedět na pokoji u pexesa nebo televize, ale můžete i mokré a chladné dny prožít aktivně.

Pokud Vám nevadí turistika v dešti a chcete-li i tak strávit den na čerstvém vzduchu, můžete vyrazit na některou z tras se zpevněným povrchem. Můžete si (řádně oblečeni a vybaveni do deště) například udělat pěknou vycházku kolem Štrbského plesa, vyrazit na Hrebienok nebo k Popradskému plesu, případně i na Sliezsky dom.

Před deštěm se můžete ukrýt i pod zemský povrch a navštívit Belianskou jeskyni v Tatranské Kotlině. Belianská jeskyně má zpřístupněno 1370 metrů chodeb a můžete si zde např. prohlédnout impozantní Dóm velkých vodopádů a Hudební síň. Jeskyně má otevřeno každý den kromě pondělků.

Jiným zajímavým místem, kde můžete zabavit své ratolesti je Muzeum TANAPu v Tatranské Lomnici. Dětem i dospělým se jistě budou líbit expozice tatranské fauny a flóry se spoustou zajímavých exponátů. Uvidíte zde vycpané kamzíky, medvědy, rysy, sviště, orly, jeleny i množství dalších typických obyvatel Vysokých Tater.

Další část expozice je věnována historii tatranských horských vůdců i horské služby a počátkům turistiky v Tatrách. Na své si příjdou i zájemci o lidovou kulturu, kroje a architekturu.

V Tatranské Lomnici můžete navštívit i Botanickou zahradu TANAPu a shlédnout unikátní sbírku tatranského rostlinstva.

Propršený den je možné si užít i ve vyhřívaných bazénech Aquacity Poprad. Na své si přijdou děti i dospělí, můžete si střihnout pár drah v plaveckém bazénu, vyřádit se na toboganech, nebo si jen tak užívat termální vodu a bubliny v celé řadě relaxačních bazénů.

Vstupné sice není nejlevněší, ale existuje zde zvýhodněná rodinná vstupenka, která umožňuje neomezený vstup na všechny atrakce.

Pro děti, které už voda omrzí, je v Aquacity k dispozici i herní centrum se spoustou průlezek, skluzavek, trampolín a jiných atrakcí.

Existuje i řada dalších možností, jak aktivně prožít deštivé dny ve Vysokých Tatrách a nejbližším okolí. Můžete navštívit Pieniny a Červený Kláštor, Muzeum Liptovskej dediny v Pribylině, Spišský hrad nebo třeba absolvovat výlet do nedalekého polského města Zakopané.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


6 × = dvacet čtyři