Okolo Štrbského plesa

Fotka Štrbského plesa z léta 2013

Štrbské pleso 2013

Nenáročná procházka vhodná i pro rodinu s malými dětmi nebo kočárkem, případně pro lidi se slabší fyzickou kondicí, kteří nehledají adrenalin vysokohorských túr a ke spokojenosti jim stačí dýchat čerstvý horský vzduch.

Cestu začneme u záchytného parkoviště poblíž zastávky tatranské električky, odkud zamíříme k samotnému plesu. Přitom musíme vystoupat několik výškových metrů, až se dostaneme na úroveň hladiny jezera. Upravený chodník vede okolo celého jezera a skýtá celou řadu nádherných pohledů na štíty Vysokých Tater v pozadí. Můžeme se v klidu kochat pohledem na masiv Soliska, Furkotský štít, Štrbský štít, Satan, i Patrii.

Štrbské pleso - hotel Patria

Štrbské pleso – hotel Patria

Od hladiny Štrbského plesa budeme mít také krásný výhled do Mlynické doliny, kde v dálce můžeme dobře pozorovat stříbrnou stužku vodopádu Skok.

Když se nabažíme pohledů na hladinu plesa, můžeme se vydat směrem k ústí Mlynické doliny do sportovního areálu u hotelu FIS, kde zejména děti najdou nerůznější atrakce včetně trampolíny, jízdy na elektrických autíčkách, lodičkách apod. Na stejném místě se nachází i několik stánků s občerstvením i suvenýry.

Poblíž skokanských můstků se nachází spodní stanice sedačkové lanovky, kterou se můžeme nechat vyvést na Predné Solisko.

Protože celá trasa vede po zpevněných cestách, můžeme ji absolvovat i za špatného počasí, když nemůžeme vyrazit na obtížnější tůry do hor.

Zpět na Tipy na túry…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× sedm = 7