Starý Smokovec – Hrebienok

Cestu začneme ve Starém Smokovci u spodní stanice pozemní lanovky. Vyrazíme po zelené značce zpevněnou šotolinovou cestou podél trati lanovky a během výstupu překonáme asi 280 výškových metrů. Celá trasa vede odlesněným terénem, konstantně stoupá a ubíhá poměrně rychle. Když dorazíme k místu, kde se vyhýbají vagony pozemní lanovky, jsme přesně v polovině výstupu.

Pokud na Hrebienok vystupujeme v turistické sezoně, doporučuji počkat na místě a podívat se na míjení vagonů, které se odehrává přibližně každých 15 minut.

Na Hrebienku nás pak jako odměna za výstup čekají pěkné výhledy do Podtatranské kotliny, na úbočí Slavkovského štítu i do Velké Studené doliny. Na děti tu pak čekají zase nějaké ty atrakce 😉

Podél turistického chodníku vede na Hrebienok i asfaltová obslužná komunikace, která je sice o něco delší, protože na rozdíl od turistického chodníku nestoupá přímo nahoru a převýšení zdolává pomocí několika serpentín, ale za to nám umožní vyjet na Hrebienok na kole nebo třeba s kočárkem.

Odměnou za pěší výstup nám pak může být i dobrý pocit z ušetřených eur za lístek na lanovku. Zpáteční lístek pro dospělého stál v roce 2013 7,5 EUR.

Cesta ze Starého Smokovce na Hrebienok vede okolo unikátní pozemní lanovky, jediné svého druhu na Slovensku.

Cestou na Hrebienok

Horská chata na Hrebienku leží pod úbočím Slvkovského štítu

Hrebienok

Ústí Studených dolin a Prostredný hrot

Ústí Studených dolin a Prostredný hrot

Zpět na Tipy na túry…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět − = 2