Na Popradské pleso

Cestu začneme u záchytného parkoviště a zastávky tatranské električky Popradské pleso zastávka, odkud se vydáme po modré turistické značce. Celý výšlap trvající přibližně 50 minut až hodinu vede po asfaltové cestě a je možné jej absolvovat i s kočárkem nebo na kole.

Prakticky celá trasa vede do kopce a překonává celkové převýšení cca 214 metrů.

Úvodní část trasy vede podél říčky Poprad, která vytéká z Popradského plesa, poté následuje poměrně strmé stoupání odlesněným úsekem, kde stojí pouze několik vzrostlých stromů, které přečkaly větrnou kalamitu v roce 2004.

Je-li dobrá viditelnost, tak se před vstupem do zachovalé části lesa můžeme ještě otočit a pokochat se pohledem na panorama Nízkých Tater.

Následující část cesty vede lesem, kde se v několika serpentinách stoupání zmírní a nám se postupně začnou otevírat výhledy na úbočí Patrie a Ostrvy.

Před příchodem k Popradskému plesu doporučuji odbočit vpravo po žluté značce a udělat malou zacházku na Symbolický cintorín, kde se nachází malá kaple a pamětní desky obětem Vysokých Tater. Žlutá značka pak od cintorínu sestupuje až Popradskému plese a z chodníku se nám pak otevírají nádherné výhledy na Popradské pleso i do Mengusovské a Zlomiskové doliny.

Zpět na Tipy na túry…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět − = 6