Hrebienok – Zamkovského chata

Pěkný a přibližně necelou hodinu trvající středně náročný výšlap okořeněný krásnými výhledy do Velké Studené doliny.

Cestu začneme na Hrebienku, odkud se vydáme po trase Tatranské magistrály (červená turistická značka) směrem na Skalnaté pleso. Úvodní část cesty je totožná s cestou na Rainerovu chatu. Asi po dvaceti minutách přijdeme k rozcestí u Rainerovy chaty, kde se cesta kříží s modrou značkou trasy do Velké Studené doliny. My pokračujeme po červené značce magistrály, překročíme Velký Studený potok a po chvíli přijdeme k Obrovskému vodopádu na Malém Studeném potoce. Z dřeveného můstku můžeme pozorovat vodu, která úzkým skalním hrdlem padá do hloubky dvaceti metrů. Trasa je však poměrně frekventovaná a na můstu u Obrovského vodopádu bývá chvílemi opravdu těsno 😉

Od vodopádu se začne trasa magistrály zvedat serpentinami po úbočí Lomnického masivu, až vystoupáme z lesa do oblasti kosodřeviny a chodník se dostane na strmé úbočí, odkud se nám otevře nádherný výhled do Velké Studené doliny. Po chvíli se dostaneme zpět do lesa a odsud je to k Zamkovského chatě už jen kousek. Na chatě se výborně vaří, výběr jídel je pestrý a ceny jsou pro českého turistu více než přijatelné. Děti jistě potěší vyřezávané dřevěné sochy zvířat pod chatou.

Zpět se vrátíme stejnou cestou, případně můžeme ještě asi další hodinu a čtvrt pokračovat až na Skalnaté pleso, nebo alespoň můžeme vyjít na Lomnickou vyhlídku. Cesta sem od Zamkovského chaty trvá necelých 15 minut a výhled stojí opravdu za to.

Trasu túry si můžeme trochu ztížit a nepatrně prodloužit, ale hodně zatraktivnit, když se na začátku nevydáme přímo k Rainerově chatě, ale vyrazíme Z Hrebienku po zelené značce dolů okolo Bilíkovy chaty a absolvujeme výšlap podél Vodopádů Studeného potoka.

Zpět na tipy na túry…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


5 + = osm