Štrbské pleso – Popradské pleso

Pěkná alternativní trasa na Popradské pleso pro všechy, kteří nechtějí šlapat po asfaltové cestě a dají raději přednost turistickému chodníku.

Túru, trvající přibližně hodinu, zahájíme na Štrbském plese u hotelu Helios. Naše cesta povede po červené značce Tatranské magistrály. Tato část magistrály je hodně frekventovaná a pokud jdeme s malými dětmi, je třeba počítat s určitou mírou opatrnosti při míjení či předcházení jiných turistů. A to zejména v úseku, kde naše trasa povede po úbočí Patrie.

Hned od Heliosu budeme po dobu asi prvních patnácti minut zdolávat poměrně výživné stoupání, které ani na chvilku nepoleví. Během této doby překonáme asi 130 výškových metrů. Pak se stoupání citelně zmírní a přibližně během dalších pěti minut dorazíme na rozcestí Trigan, kde se od červené magistrály odděluje zelená značka, která rovněž vede na Popradské pleso. Jedná o tzv. zimní trasu vedoucí lesem v údolí, kterou můžeme využít v případě nepřízniveho počasí, nebo jestliže nám bude vadit případný „hustý provoz“ na magistrále.

Jestliže se rozhodneme pokračovat po červené, budeme už jen několik minut mírně stoupat a dostaneme se z lesa na odkryté úbočí Patrie. Tady se našim očím otevřou výhledy do Mengusovské doliny a Zlomiskové doliny i na okolní štíty.

Trasa teď bude stále mírně klesat až do místa, kde po dřevěném mostě překonáme Hincův potok ukrytý v kosodřevině a k rozcestí u Popradského plesa nám bude zbývat posledních pár metrů.

Zpět na Tipy na túry…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


3 + osm =